12’S & U GIRLS DIV.1

Premiers  –       DARLINGTON DODGERS 

Runners Up  –  HELENA HAWKS 

Fairest & Best in Final  –  Haydee ARMITAGE – Darlington Dodgers

Association Fairest & Best  –  Mikayla FOOT –Panthers White

Runner Up  –  Tamara REEVES – Parky Perfect

 

12’S & U GIRLS DIV.2

Premiers  –  PANTHERS RED

Runners Up  –  PANTHERS BLACK

Fairest & Best in Final  – Kayla WHITELY  –  Panthers Red

Association Fairest & Best  –  Maddie PARKER – Sacred Heart Hurricanes

Runner Up  –  Jayde STOKOE – Gidge Jets

 

12’S & U BOYS DIV 1

Premiers  –       GIDGE TITANS

Runners Up  –      HELENA HOOPS

Fairest & Best in Final  –   Jai BEAGLEY  –  Gidge Titans

 Association Fairest & Best   –  Hamish MASSIE  – Gidge Titans

Runner Up  –  Liam MARRIOTT – Helena Hoops

 

12’S & U BOYS DIV 2

Premiers  –       PANTHERS RED  

Runners Up  –      SACRED HEART STORM  

Fairest & Best in Final  –  Ethan Williams  –  Panthers Red

Association Fairest & Best   –  Reife MOLLER  – Hills Lions Vipers

Runner Up  –  Kalib DOCKING – Gidge Crushers

 

14’S & U GIRLS DIV.1

Premiers  –       GIDGE DISCO NINJAS    

Runners Up  –    SAWYERS SHOOTING STARS

Fairest & Best in Final  –    Jacqueline PERRY – Sawyers Shooting Stars

Association Fairest & Best –      Jaymie ROBINSON – Gidge Disco Ninjas

Runner Up  –  Talia LOUGH  – Chidlow Wildcats

 

14’S & U BOYS DIV 1

Premiers  –       PARKY PUNISHERS

Runners Up  –  PANTHERS BLACK

Fairest & Best in Final  –    Kane Higgins – Parky Punishers

Association Fairest & Best  –   Kane HIGGINS  – Parky Punishers

Runner Up  –   Brodyn FITZGERALD  – Chidlow Cougars

 

 16’S & U GIRLS

Premiers  –       DESTROYERS

Runners Up  –    PANTHERS BLACK

Fairest & Best in Final  –    Madison ROSSEN

Association Fairest & Best   –   Mikayla BOWEN  – Darlington Demons

Runner Up  –  Amy PRESTON – Panthers Black

 

16’S & U BOYS DIV 1

Premiers  –       PARKY PYTHONS

 Runners Up  –  GIDGE GLOBETROTTERS

 Fairest & Best in Final  –    Brad ROBINSON – Parky Pythons

Association Fairest & Best   –  Kyle ROBINSON – Parky Pythons

Runner Up  –  Joshua FAULKNER  – Gidge Globetrotters

 

16’S & U BOYS DIV 2

Premiers  –       SAWYERS SPRITES

Runners Up  –   HELENA HURRICANES

Fairest & Best in Final  –    Bryn Regan

Association Fairest & Best  –   Tyson LUMBACA  – Helena Hurricanes

Runner Up  –  Ryleigh McCARTHY-WITHERIDGE – Hills Lions Bears

 

 18’S & U GIRLS

Premiers  –       SACRED HEART SLAMMERS

Runners Up  –  PANTHERS RED

Fairest & Best in Final  –    Amelia GORDON – Sacred Heart Slammers

Association Fairest & Best  –  Madison ROSSEN-  Panthers Red

Runner Up  –  Samantha KIRWAN – Sacred Heart Slammers

 

18’S & U BOYS

Premiers  –       HELENA HOUN DAWGS

Runners Up  –  JETS

Fairest & Best in Final  –  Tyson LUMBACA  –  Helena Houn Dawgs

Association Fairest & Best –  Tyson LUMBACA – Helena Houn Dawgs

Runner Up  –  Max DANIELS  – Gidge Allstars

 

WOMEN

Premiers  –       HILLS LIONS COUGARS

Runners Up  –  SAWYERS SWIFT

 Fairest & Best in Final  –  Ruth HOWARD  –  Hills Lions Cougars

Association Fairest & Best –  Jade HOWARD  – Panthers Red

Runner Up  –  Ruth HOWARD  – Hills Lions Cougars

 

MEN

Premiers  –       SAWYERS SPARTANS

Runners Up  –      THE BREWERS

 Fairest & Best in Final  –    IAN GARRETT – Sawyers Spartans

Association Fairest & Best  –  Lochlan BROWN  – Sawyers Sabres

Runner Up  –  Mitchell DELLE COSTA  – Sawyers Spartans

  

Sue Howard Award   –  Natalie MASSAM

 Presidents Award   –  Julie CHAMP

 Championship Club   –  HILLS LIONS BASKETBALL CLUB

Life membership   –   KEN ROSE       

 Highest Individual Junior Scorer  –   Mikayla BOWEN   –   304 points

 Highest Individual Senior Scorer  –  Lochlan BROWN  –  253 points

 Most Outstanding Junior Player –  Jaymie ROBINSON  –  38 votes

 Most Outstanding Senior Player  –  Lochlan BROWN  –  40 votes

 Referees Trophies

 Most Outstanding Junior Referee  –            Robert McGOWAN

 Most Outstanding Senior Referee  –            Lochlan BROWN

Most Outstanding Junior Referee  –  Halle AMUNDSEN

 1000 games Refereed  –  _    Paul CARROLL

 250 games Refereed  –           Jessica BOUDEWYNS

                                                Lochlan BROWN

                                                Harper TABB

                                                Aiden WHITE-KIELY